Skip to content

Wielu ludzi zastanawia się, czy przy korzystaniu z takich chwilówek są jakieś wytyczne do wieku, czy może każdy może je zaciągnąć, pod warunkiem oczywiście, że jest osobą pełnoletnią. Warto więc tutaj wiedzieć, że bardzo wiele zależy tutaj od wewnętrznych wytycznych poszczególnych firm, dlatego właśnie trzeba się najpierw dokładnie zapoznać z ich regulaminem.

Czasami są pewne granice

Firmy pożyczkowe chcą się czasami zabezpieczyć przed osobami, które nie do końca mogą sobie zdawać sprawę z tego, jak to wygląda, gdy jest zaciągana taka pożyczka i które mogą mieć później problemy z jej oddaniem. Dlatego dają ograniczenia, że pożyczki nie może zaciągnąć osoba, która ma mniej niż 21 lat, ani taka, która ma więcej niż 70 lat. Jednak jeżeli dobrze poszukamy, to może się okazać, że trafimy na taką ofertę, w której wiek nie będzie miał najmniejszego znaczenia.

Wszystko jest ważne

Jeżeli zastanawiamy się, czy ze względu na nasz wiek zostanie nam przyznana pożyczka, to koniecznie powinniśmy się zapoznać z regulaminem. Nie ma sensu wypełniać wniosku w firmie, która ma ograniczenia wiekowe i wiemy, że my się w te ograniczenia nie mieścimy. Lepiej od razu poszukać kogoś, kto tych ograniczeń nie ma i będziemy mieli wtedy większą szansę na uzyskanie takich pieniędzy.

Warto popatrzeć jak to wszystko tutaj wygląda, tak abyśmy w razie czego, byli jak najmniej zaskoczeni, jeśli okaże się, że zostaliśmy odrzuceni z naszym wnioskiem, ze względu na nasz wiek, bo jest on zbyt niski, albo za wysoki.