Skip to content

Gotówkomaty są obecne w Polsce od jakiegoś czasu, ale nadal budzą wiele wątpliwości. Jeszcze mało osób z nich korzysta i wiele z nich ma poważny dylemat, czy są one bezpieczne mamy dla Was najważniejsze informacje dotyczące gotówkomatów.

Do pożyczki z gotówkomatu wystarczy sam dowód

Na początku w gotówkomacie wypełniamy formularz, a następnie wkładamy dowód osobisty w specjalne okienko. Wówczas następuje jego skanowanie. Trzeba pamiętać, że potrzebne są skanu obydwu stron dowodu. W kolejnym etapie gotówkomat robi nam zdjęcie i porównuje z tym w dowodzie. Potwierdzeniem tożsamości zajmuje się żywy człowiek, a maszyna może wykryć, czy dowód został sfałszowany lub skradziony. Następnie musimy potwierdzić nasze dane i zatwierdzić wszystkie wymagane zgody. Na decyzję przyjdzie nam czekać ok. 15 minut, a zostaniemy poinformowani smsem.

Czy gotówkomat jest bezpieczny?

Wiele osób ma dylemat, czy gotówkomat jest bezpieczny. Co prawda jest to bardzo prosty i szybki sposób otrzymania pożyczki. Jednak nie każdemu podoba się konieczność skanowania dowodu osobistego. Wiele osób obawia się, że ich dane osobowe zostaną wykradzione i wykorzystane do celów, których sobie nie życzą. Rodzi się też pytanie, czy osoba odpowiadająca za weryfikację klientów gotówkomatu faktycznie bezbłędnie oceni czy dowód naprawdę należy do danej osoby. Jego twórcy zapewniają jednak, że jest on całkowicie bezpieczny. Jednak to do nas należy decyzja, czy z niego skorzystamy.